حضور آرکادی وولوژ در برندویک ۲۰۱۸ استانبول

همانطور که می دانید رویداد برندویک در هفته ای که گذشت در شهر استانیول ترکیه برگزار شد. ما هم در سلسه مطالبی می خواهیم به بررسی سخنران ها و اتفاقات اصلی و مهم این رویداد بپردازیم. تمامی این گزارش ها و توضیحات توسط تیم اعزامی شرکت سروش سیما به برندویک تهیه شده و در هیچ جای دیگری یافت نخواهد شد. با ما همراه باشید.

Arkady Volozh

حضور آرکادی وولوژ و سخنرانی او درباره ی آینده ی شرکت Yandex

آقای Arkady Volozh مدیر عامل و موسس مجموعه چند ملیتی Yandex هستند که در چندین کشور سرویس های ویژه ای را راه انداخته است.
وی پیشگام در توسعه جستجو توسط زبانشناسی کامپیوتری تعبیه شده است. آقای وولوژ و شرکت او Yandex که در پیشروی فناوری پیشرفته و هوش مصنوعی حضور فعال دارند ، اخیرا یک دستیار هوشمند روسی زبان را راه اندازی کرده اند و یک ماشین بدون راننده را معرفی کردند. آرکادی وولوژ یکی از بنیانگذاران و سرمایه گذار ارائه دهنده ی غذای ۱۰ دقیقه ای گایتیر در استانبول است.
ایشان باور دارند که ورود تکنولوژی امروزه زندگی همه ی انسانها را تحت الشعاع قرار داده و نمیتوان از آن دور ماند. همین امر سبب شده که در زمینه توسعه دادن نقشه های موجود و اضافه کردن قابلیت های بیشتر به آن همواره موفق باشند.
در حال حاضر Yandex دارای دفاتر و نمایندگی های خود در ۹ کشور است که تقریبا ۸۰۰۰ نفر را استخدام نموده اند.
در بازار داخلی روسیه، سهم آنها از تمام ترافیک جستجو ۵۶٫۴٪ است. همچنین آنها در بلاروس، قزاقستان و ترکیه کار می کنند. بیش از ۹۰ درصد از کاربران اینترنت در روسیه که در شهرهای با جمعیت ۱۰۰،۰۰۰ یا بیشتر زندگی می کنند، از خدمات Yandex استفاده می کنند.

این شرکت بعنوان یک شرکت فعال در حوزه استارت اپ و با تجربه کار در حوزه اپلیکیشن های مختلف خدماتی ،مانند خدمات اجاره خودرو-درخواست خودرو-درخواست غذا و تجربیات مهمی که در حوزه ساخت موتورهای جستجو و سرویس های ابری دارد در نظر دارد خدمات خود را در سایر کشور هایی که امکان و بستر استفاده از این سرویس هارا دارند نیز ارایه دهد.
از صحبت های آقای وولوژ در رویداد برندویک اینگونه بنظر میرسید که تصمیم های مهمی را در راستای ورود به بازار های جدید و گسترش خدمات را در سر دارند.
اگر به تجربه گذشته انها در این حوزه ها نگاه کنیم متوجه می شویم که وجود برنامه های سازمانی منظم باعث شده که این شرکت از بسیاری از شرکت های منطقه پیشی گرفته و سهم خوبی از بازار های فرا منطقه ای را نصیب خود کند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *