دومین هیات عالی سازمان جهانی تبلیغات IAA در ایران انتخاب شدند

اعضای دومین دوره هیات عالی اجرایی سازمان جهانی تبلیغات در جمهوری اسلامی ایران برای دوره دو ساله ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی نمایندگی سازمان جهانی تبلیغات از میان متخصصان و صاحب نظران ایرانی ، خانم ها و آقایان سیده فاطمه مقیمی، یداله سیفی، محمود مسجد جامعی، رضا امیدوار تجریشی، عماد رستمی، مهیار حاجتمند، مجید جوزانی، کاوه عابدینی، حمید احمدی، سارا میرزایی و سعید احمدی انتخاب شدند.

محمد ماجد، کمیسر عالی سازمان جهانی تبلیغات در جمهوری اسلامی ایران به عنوان برگزار کننده ی این انتخابات میزان مشارکت اعضا در انتخاب این دوره هیات عالی اجرایی را ۸۰% اعلام کرده که این میزان مشارکت نشان دهنده توجه و حساسیت اعضای سازمان نسبت به فعالیت و سطح حضور سازمان در موضوعات مورد توجه متخصصان ایرانی همکار در این سازمان بین المللی است.

سازمان جهانی تبلیغات Intenational Advertising Association پیشتاز همکاری های متقابل بین المللی، تبادل تجربیات و دانش فنی، و قدیمی ترین و معتبر ترین سازمان حوزه ی مارکتینگ، تبلیغات و رسانه است که به دلیل اعتماد فعالان اقتصاد و بازار، نقش تدوین استانداردهای بومی و بین المللی و مشاور بسیاری از دولت های جهان از جمله جمهوری خلق چین، روسیه، اتحادیه اروپا و اتحادیه آفریقا را بر عهده دارد.

 این نهاد  توسط Thomas Ashwell ناشر مجله Export Trade & Shipper در نیویورک در تاریخ ۸ آوریل  ۱۹۳۸ تاسیس شد. Thomas Ashwel با توجه به سابقه طولانی در تجارت بین المللی علاقه زیادی به گسترش و تحول در علم بازاریابی و تبلیغات داشت، دوازده تن از مدیران ارشد تبلیغات که در امور صادراتی فعالیت داشتند را در باشگاه هاروارد گرد هم آورد و انجمنی به نام انجمن تبلیغاتِ صادرات ایجاد کرد. ماموریت اولیه این سازمانبر اساس «سازمانی برای تبادل ایده‌ها و تجربیات که می‌کوشد بهره‌وری اعضای آن در زمینه‌ی  تبلیغات خارجی ارتقا پیدا کند.» طراحی شده بود  که متشکل از تبلیغ‌کنندگان، آژانس‌های تبلیغاتی، رسانه‌ها و نمایندگان آن‌ها بود.

در دهه ۵۰ میلادی، این سازمان توانست در راستای اهداف خود در سطح بین الملل رشد چشمگیری کند، به طوری که در سرتاسر جهان ۱۱ عضو فعال داشته و بخش اروپایی و آمریکایی این سازمان کنفرانس های متعددی در راستای اهداف خود به طور  سالانه برگزار کرده است. از ابتدای دهه ۸۰  این سازمان در اکثر شعب خود در سراسر جهان شروع به برگزاری دوره های آموزشی بازاریابی ، تبلیغات و ارتباطات  کرده و متخصصان زیادی تحت استانداردهای خود  پرورش داد. هم اکنون IAA در بیش از ۸۰ کشور جهان شعبه داشته و در حال توسعه از طریق آموزش، استانداردسازی ، انتقال تکنولوژی و همکاری‌های متقابل بین‌المللی، توسعه علمی مارکتینگ و تبلیغات تجاری است. این انجمن به فراخور زمان و با توجه به موقعیت اقتصادی هر کشور، فعالیت‌های مختلفی در دنیای تبلیغات انجام می‌دهد؛ تمام این فعالیت‌ها در جهت اهداف کلی و سازمانی این نهاد بین‌المللی توسط اعضا و شعبه‌هایش انجام می‌شود.

اکثر انجمن ها، اتحادیه ها، فدراسیون ها و سازمان ها ونهادهای بین المللی حوزه ی رسانه، تبلیغات، بازاریابی و بازار سازی در سطوح ملی، منطقه ای، قاره ای و بین المللی عضو این سازمان هستند.

مأموریت و اهداف انجمن بین المللی تبلیغات شامل موارد زیر است:

  • ترویج نقش حیاتی تبلیغات به ‌عنوان یک عنصر جدایی‌ناپذیر از اقتصادهای سالم و تأسیس رسانه‌های متنوع و مستقل
  • فراهم کردن فرصت بحث و گفتگو در رابطه با کاربرد بازاریابی‌ حرفه‌ای و تأثیر آن‌ بر دنیای پر تغییر کنونی
  • تشویق آموزش بیشتر و ترویج خود مقرراتی در تبلیغات
  • ترویج برندسازی و حمایت از آزادی در انتخاب مشتری و گفتمان تجاری
  • هدایت و رهبری در رشد حرفه‌ای از طریق آموزش ارتباطات و بازاریابی

این نهاد برای اولین بار در سال ۱۳۵۳ خورشیدی توسط فرهاد هرمزی وارد ایران شد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی از سال ۱۳۵۷ تا سال ۱۳۹۴ (۲۰۱۵) در ایران نماینده ای نداشت.در سال ۱۳۸۹ توافق فیمابین دبیرکل وقت (ایندرا ایبدین) ، مدیر عامل (مایکل لی) و مدیر منطقه ی خاورمیانه (سامی رافول) جهت جلوگیری از ادامه ی سوء استفاده از عنوان این سازمان و فراهم سازی دسترسی واقعی فعالان ایرانی به ارتباطات بین المللی خانم مهرنوش شفیعی شهربابکی به عنوان نماینده سازمان با ماموریت بررسی و تاسیس دفتر نمایندگی در جمهوری اسلامی ایران منصوب شد. با همت ایشان ئ پس از پس از ۵ سال مطالعه، بررسی، مذاکره، تبادل اسناد حقوقی و نگارش توافق نامه ها و روش نامه های متعدد، دفتر نمایندگی سازمان جهانی تبلیغات برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران رسما در سال  ۱۳۹۴   تاسیس و مستقر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *