۲۵ طرح تبلیغاتی خلاقانه و الهام بخش

تمامی کسب‌وکارها به دنبال آنند که  از تصاویر مفهومی و گویای هدف، در تبلیغاتشان استفاده می‌کنند. ایجاد یک طرح تبلیغاتی جذاب امری خلاقانه است.  تبلیغات گذشته سعی داشت مفهومی را برای بیننده (مشتری) بگوید اما در تبلیغات مدرن، سعی بر این است مفهومی به صورت ضمنی به بیننده القا شود. مشتریان عصر حاضر از هوش تجاری بالایی برخوردارند. برخورد با آن‌ها کار آسانی نیست. طرح تبلیغاتی موفق، تبلیغی است که بیننده با دیدن آن، به این نتیجه برسد که چرا به آن محصول نیاز دارد و تبلیغ موفق‌تر، تبلیغی است که حس نیاز محصول مورد نظر را در بیننده ایجاد کند. ایجاد حس نیاز در بیننده، مخصوصاً برای محصولات نو و جدیدی که به بازار راه پیدا می‌کنند، لازم است.

در ادامه به ۲۵ طرح تبلیغاتی الهام بخش در زمینه‌های گوناگون کسب‌وکار اشاره می‌کنیم که می توانید به اقتضای کسب‌وکار خود، از آن‌ها ایده بگیرید:

۱- پیرایشگر موی بینی

در این طرح تبلیغاتی از سیم‌های تلفن شهری به صورت خلاقانه‌ای در ترسیم محصول مورد تبلیغ و به شیوه‌ای کاریکاتورانه استفاده ‌شده‌است. تبلیعات بیلبوردی این فرصت را دارند تا با توجه به مکانی که نصب می‌شوند، از عوارض شهری بهره‌ای خلاقانه ببرند.

طرح تبلیغاتی

 

۲- آدیداس

لزوماً بیلبوردهای بزرگتر، همیشه بهترین نیستند؛ اما سایز این بیلبورد، اجازه می‌دهد تا از راه دور نیز دیده شود و همچنین به واسطه ی این سایز است که منظور و هدف تبلیغ بهتر بیان می‌شود. آدیداس نیز همیشه با تبلیغات خلاقانه‌ای دیده می‌شود.

طرح تبلیغاتی

 

۳- کرم شب نیوِآ

ترکیب شب، زیبایی ماه و تصویر اصلی محصول، به صورت ضمنی به زیبایی و زمان مصرف این کرم، اشاره دارد. بهره گرفتن از تضاد رنگ‌ها دراین تصویر، بسیار ماهرانه انجام گرفته است.

 

طرح تبلیغاتی

۴- تبلیغات زیست محیطی

حتی کمک‌های کوچک، می‌تواند به حفاظت حیوانات کمک کند. کمک‌های مردمی در سازمان‌های حفاظت از محیط زیست یا حامی حیوانات، از اهمّیت به سزایی برخوردار هستند. سکه‌ها به کمک‌های کوچک و ترکیب آن ها به نجات حیوانات اشاره دارد.

 

طرح تبلیغاتی

۵- آب نبات فلفلی

این تصویر نشان می دهد که آب نبات مورد تبلیغ، واقعاً گرم و فلفلی است.

طرح تبلیغاتی

 

۶- تیغ مارتر

وجود قطعات پرندگان در پای تابلو، حاکی از شدت تیزی تیغ است.  بهره‌گیری از محیط طبیعی در طراحی تبلیغات، از دیدگاه متفاوت طراح نشأت می‌گیرد.

طرح تبلیغاتی

۷- کینگ برگر

تبلیغ همبرگر ذغالی با رستورانی که به آتش کشیده شده‌است. دلیل معروفیت این برند، همبرگرهای ذغالی آن است و با این تصویر، هیجان و واقعیت تنوری و ذغالی بودن به تصویر کشیده شده‌است.

طرح تبلیغاتی

۸- جیپ

آهو یا پنگوئن؟ تو تصمیم بگیر.

“شما آنچه را می‌بینید که می‌خواهید”

در این تبلیغ با ترکیب هوشمندانه‌ی تصاویر آهو و پنگوئن، به دیدگاه و قضاوت بیننده اشاره شده‌است.

طرح تبلیغاتی

۹- آب شدن یخ‌ها

با نگاهی عمیق به تصویر این آگهی، که به آب شدن یخ‌ها و بالا آمدن آب اقیانوس‌ها به عنوان خطری برای مناطق مسکونی اشاره دارد. با دیدن نمای خانه‌ها در لابه‌لای یخ‌ها، نشانه‌ای از خطر به همراه دارد.

طرح تبلیغاتی

۱۰- یوگا

این تبلیغ به اثر فوق‌العاده ی یوگا بر ستون فقرات اشاره دارد. تمرینات بدنی یوگا، به سلامت جسم توأم با روح تاثیر دارد. لذا انعطاف و سلامت ستون فقرات، به عنوان یکی از مهمترین اعضای بدن انسان، به تصویر کشیده شده است.

طرح تبلیغاتی

۱۱- سایت کتاب صوتی پنگوئن

طراح این تبلیغ با ترکیب تصاویر نویسندگان بزرگی همچون شکسپیر و تداعی شکل کلّی هدفون، حس شنیدن کتاب را به بیننده منتقل می‌کند. (این آگهی در جشنواره ی بین المللی تبلیغ خلاقانه، برنده‌ی جایزه‌ی شیرطلایی شد.)

طرح تبلیغاتی

۱۲- مک دونالد

مک دونالد همواره تبلیغات خلاقانه‌ای را به نمایش می‌گذارد. طراح این تبلیغ، با طراحی ظرفی از مواد اولیه، به تازگی مواد اولیه اشاره کرده‌است. لوگوی برند نیز به شیوه‌ای متناسب با صنعت غذایی در این تصویر جاگذاری شده‌است.

طرح تبلیغاتی

 

۱۳- انقراض پنگوئن‌ها

در این تبلیغ، به صورت هوشمندانه‌ای به انقراض گونه‌ای از پنگوئن‌ها اشاره شده‌است. این طرح تبلیغاتی با هدف بالا بردن آگاهی انسان‌ها از گونه‌ی در حال انقراض پنگوئن‌ها طراحی شده‌است. تبلیغات زیست محیطی معمولاً از طرف سازمان‌های مردم نهاد درخواست می‌شود.

طرح تبلیغاتی

۱۴- آلودگی دریایی

آگهی از یک سازمان مردمی حمایت از محیط زیست که آلودگی دریا و خطر زیست محیطی را به اطلاع می‌رساند. با برچسبی بر روی قوطی، نوشته شده‌است :

“آنچه از دریا پیدا می‌کنید، فقط ماهی‌ها نیستند.”

همچنین در توضیحات طراحی این تصویر به فونت و رنگ بندی کودکانه که نشان از معصومیت دریا دارد، اشاره شده است.

 

طرح تبلیغاتی

۱۵- هتل

تبلیغ هتل با ترکیب تصویری از صبحانه و تختخواب که نشان از مهیا بودن امکانات دارد، سبب آرامش خاطر مسافران می‌شود. این تبلیغ، طراحی شرکت آلمانی Publicis است. وی با این تصویر برای چشم‌های بیننده جشن به پا کرده‌است.

طرح تبلیغاتی

 

۱۶- مجله ملی جغرافیایی کودکان

(national geography)

متخصصان جغرافیایی همواره در حال پیشرفت و کاوش هستند اما ممکن است کودکان امروزه که سرگرم فضای مجازی هستند، به آن توجه نکنند. آژانس تبلیغاتی FoxP2 با طراحی پرنده‌ی واقعی میان پرندگان مجازی (آبی)، میان تکنولوژی و طبیعت، پیوند ایجاد کرده‌است.

طرح تبلیغاتی

 

۱۷- مخلوط کن

خلاقیت در ترکیب موز و توت فرنگی، گویای کارایی دستگاه مخلوط کن مورد نظر است.

طرح تبلیغاتی

 

۱۸- چسب زخم

استفاده از قدرت هالک در بیان قدرت چسب زخم!!! بدون شک قدرتمندترین شخصیت جهان، می‌تواند تاثیر شگرفی بر اذهان بگذارد. فقط تصویر دست هالک و بدون هیچ متنی، می‌تواند به تنهایی قدرت را به تصویر بکشد.

طرح تبلیغاتی

 

۱۹- وای فای

فقط به امواج وای فای در فنجان قهوه نگاه کنید. ظرافت طراحی و ترکیب آرامش یک فنجان قهوه با استفاده از وای فای مورد نظر، به خوبی قابل تشخیص است. این تبلیغ توسط آژانس تبلیغاتی Big Communications با مدیریت اجرایی دایلان باگ و مدیریت خلاق بیلی ماوهینی طراحی و اجرا شده‌است.

طرح تبلیغاتی

 

۲۰- EXITO

اجازه ندهید آب داخل بطری، مزه‌ی محتویات داخل یخچال را به خود بگیرد. مواد غذایی مختلفی همچون سبزیجات، پیاز و ماهی، می‌تواند بوی نامطبوعی داخل یخچال ایجاد کند. تبلیغ مقابل مربوط به ظرفی شبیه یک لیوان است که با داشتن هفت لایه، طعم آب داخل را به خوبی حفظ می‌کند.

طرح تبلیغاتی

۲۱- مداد SCRIBE

“از موجودات افسانه‌ای تا افسانه‌ای با مداد”

طراحی موجودی که جان بخشیده شده، نشان از کیفیت محصول مورد نظر دارد. آژانس تبلیغاتی Melborp، با تبدیل ایده به خلاقیت، از امکانات خلاقانه‌ی بی پایان این مداد خبر می‌دهد.

طرح تبلیغاتی

 

۲۲- پیتزا و عشق

ایده‌ی طراحی این تبلیغ مبتنی بر استفاده‌ی جعبه‌های ۱۰۰% قابل بازیافت و مواد اولیه‌ی کاملاً ارگانیک، توسط این رستوران است. جنگلی از کلم بروکلی و سایه‌ای از قاره‌های کره‌ی زمین، نشان از حفظ محیط زیست توسط بازمانده‌های این بسته‌بندی دارد.

طرح تبلیغاتی

 

۲۳- فدرال اکسپرس : آمریکا- برزیل

تصویر تبلیغ این شرکت پستی (ارسال کننده ی بسته)، در عین سادگی سیستم انتقال بسته، به سرعت انتقال نیز اشاره دارد. این شرکت اکنون بین کشورهای چین- استرالیا و لندن- اسپانیا فعالیت می‌کند.

طرح تبلیغاتی

 

۲۴- مکمل‌های غذایی بیوانرژی

شرکت ایتالیایی تولید کننده‌ی مکمل‌های سلامتی، در جهت نفع کاهش چربی‌های مضر، تبلیغی منتشر می‌کند. تصویر وحشتناکی از چربی که از یک قالب کَره خارج شده‌است، نشان از اهمیت ضررهای چربی های اشباع دارد. آژانس تبلیغاتی Alch1m1a ADV، طراح این تبلیغ می‌باشد.

 

طرح تبلیغاتی

 

۲۵- مکمل‌های غذایی بیوانرژی

شرکت ایتالیایی تولید کننده‌ی مکمل‌های سلامتی، در جهت نفع کاهش چربی‌های مضر، تبلیغی منتشر می‌کند. تصویر وحشتناکی از چربی که از یک قالب کَره خارج شده‌است، نشان از اهمیت ضررهای چربی های اشباع دارد. آژانس تبلیغاتی Alch1m1a ADV، طراح این تبلیغ می‌باشد.

طرح تبلیغاتی

 

مشاهده می‌کنید که با

  • ترکیب طبیعت در تبلیغ،
  • المان‌های زندگی روزمره،
  • معضلات و مشکلات زیست محیطی،
  • ترکیب احساسات انسانی از جمله شنوایی، بینایی و ..

با موضوعات مورد‌نظر تبلیغ، می‌توان طراحی‌های خلاقانه و هوشمندانه‌ای برای بینندگان خلق کرد. مطالعه و بررسی طرح تبلیغاتی شرکت های بزرگ تبلیغاتی که طرح‌های خلاقانه‌ای را در سطح بین المللی منتشر کرده‌اند، می‌تواند به وسعت و گستره‌ی دید طراحان تبلیغی بیفزاید.

امروزه تبلیغات پرسروصدای سنتی، کارایی گذشته را ندارد. مشتریان این دوره، از هوش بالایی برخوردارند و به معانی ضمنی هر تبلیغ، هماهنگی اجزا وجزئیات، توجه بسیار دارند. طراحان تبلیغ، باید با شناخت از دیدگاه مشتریان هر محصول، به طراحی کارآمدتر بپردازند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *