چند نمونه تبلیغ فرهنگی

تبلیغ فرهنگی باید با معرفی هنجارهای یک جامعه همبستگی را که پایه اساسی کنش های متقابل بین انسان هاست هدف قرار دهد و دستیابی به یک اتحاد موفق میان همه‌ی انسان‌ها را موجب گردد. مردم باید فرهنگ پذیرش این اطلاع رسانی را داشته باشند و این فرهنگ جز بستر سازی در بین مردم برای پذیرش اطلاعات ارایه شده توسط مبلغین ایجاد نمی شود.وسایل ارتباط جمعی با فناوری های نوین در پی اطلاع رسانی از ارزش های فرهنگی ملل مختلف می باشند. ارزش های فرهنگی یک جامعه می تواند در بیـن مردم جامعـه دیـگر نیز تاثیر گذار باشد و تبادل اندیشه ها و رفع نیازهای اجتماعی بین افراد را موجب شود.

آب آشامیدنی ناسالم از خطرناک­ترین معضلات سلامتی در جهان است که می­توان با مشارکت همگانی به رفع آن کمک کرد. موسسه WaterAid کانادا یکی از سازمان هایی است که تلاش می­‌کند آب آشامیدنی سالم را در دسترس مردم فقیر قرار دهد. سازمان بهداشت جهانی مقدار ۵۰ لیتر آب را به ازای هر نفر برای حفظ سلامت، بهداشت و همه مصارف خانگی توصیه می­‌کند.

طرح خلاقانه تبلیغاتی

شرکت Third Eye Gemstones یکی از همکاران رسمی موسسه WaterAid کانادا در این کار خیر است و در تبلیغات خود اعلام میکند با خرید هر دستبند از این شرکت مقدار آب آشامیدنی سالم معادل ۳۰ روز (۱۵۰۰ لیتر) را به کسانی که به آب آشامیدنی دسترسی ندارند اهدا کند. این شرکت در مجموع ۲۱۲۱۳۹۰ روز آب را اهدا کرده است.

اهمیت تبلیغ فرهنگی

تبلیغات امروز نقش اساسی را در معرفی برندها، برنامه ها و کسب وکار اشخاص و سازمانها ایفا می­‌کند.

با به کارگیری تبلیغات هوشمندانه شرایط به گونه‌­ای تغییر خواهد کرد که مردم به شدت تحت تاثیر این تبلیغات قرار خواهند گرفت. تبلیغاتی به موفقیت خواهد رسید که هوشمندانه و نوآور باشد .

تبلیغات در دنیای امروز از زبان، تصویر، صدا، رنگ و احساس بهره می­‌گیرد تا پیام خود را به مخاطب برساند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *