تهران، جردن، خیابان ناهید غربی، پلاک 57، ساختمان سروش سیما

74862

info@sorooshsima.com

BBDO، یک قرن موفقیت

امروز میخواهیم شما در راستای مقالات برندسازی و شرکت های تبلیغاتی آشنا کنیم پس با آژانس تبلیغاتی سروش سیما همراه باشید. BBDO بی بی دی او از معتبرترین و از قدیمیترین آژانس های تبلیغات دنیاست،  این شرکت با چندین سرویس تبلیغاتی اثربخش به کمک مشتریانش می‌رودو در زمینه های مدیریت نام تجاری، بازاریابی تعاملی، بازاریابی مستقیم ، استراتژی مبارزات انتخاباتی، خدمات طراحی و هم در حوزه تبلیغات چاپی طیف وسیعی از خدماتی تبلیغاتی را  با کیفیت عالی ارائه می‌دهد ، این آژانس تبلیغاتی با طراحی  پلن های خلاقانه برای افزایش انگیزه‌ی مشتریان برای تغییر، ایجاد یک مکانیزم اهدای پاداش برای وفادار نگهداشتن مشتریان معروف است، بی بی دی جوایز متعددی را به ویژه در قرن 21 از جشنواره های مختلف دریافت کرده است”،و در 81 کشور جهان 289 شعبه  و بیش از 15 هزار کارمند حرفه ای در دنیای تبلیغات را در خود جای داده است.

برخی از مشتریان مطرح و بنام شرکت “بی بی دی او” عبارتند از “پپسی”، “سامسونگ”، نشریه”اکونومیست”، “پی اند جی”،”جنرال الکتریک”، “توشیبا”، “اسنیکرز”، “اِی تی اند تی”، “فولکس واگن”، “هوندا” و “اسکاچ – برایت هستند.

تاریخچه:

بی  بی دی او، در سال 1891 در نیویورک شروع به کار کرد، البته نام اولیه این شرکت  Batten  بود، که بعد از 37 سال و با داشتن 50 کارمند، شرکای جدیدی پذیرفت و بدل به BBDO    شد،  ورود بارتون (Barton)، دورستین (Durstine) و آزبورن (Osborn) در سال 1937  باعث شد  روند موفقیت   این آژانس  شتاب بیشتری بگیرد .

در سال  1894،  Batten   اولین آژانسی بود که واحد چاپ رو به خود اضافه و سعی کرد رویکرد موجود چاپ و تبلیغ چاپی  را با  تغییر در نوع تایپ ها عوض کند ، ورود Batten به دنیای چاپ با سودآوری بالا همراه بود، تنها   2 سال بعد، آنها با پنجاه کارمند ساختمان 11 طبقه ای با 5،000 فوت مربع نقل مکان کردند و فضا را  برای فعالیت ای خود گسترش دادند. جورج Batten خیلی زود در سال 1918 در 64 سالگی فوت کرد و ویلیام جانسن رئیس شرکت Batten شد.

آژانس  تبلیغات بارتون و دورستین  در سال 1919 تاسیس شد، در این آژانس Barton به عنوان مدیر عامل Durstine به مدیر مالی انتخاب شدند و چند ماه بعد، Osborn به این سازمان پیوست و   BDO  شکل گرفت.

در سال  1923  هر دو آژانس به خیابان رویایی مدیسون نقل مکان کردند، آنجا که تمامی آژانس های تبلیغاتی نیویورک جمع بودند.  بارتون و دورستین  کل طبقات را در حالی که شرکت Batten، با 246 کارمند، طبقه همکف را گرفت.

در  سال 1925 آژانس  تبلیغات بارتون و دورستین  اولین برنامه رادیویی خود را برای  ستاره اپرای متروپولیتن ساختند و امتیاز پخش انحصاری آن را گرفتند ، تنها حدود دو سال بعد آنها اولین دپارتمان رادیویی را در بین آژانس های تبلیغاتی تاسیس کردند.

در سال ۱۹۲۴، BDO رتبه چهارم آژانس‌های امریکایی را بدست آورد

اتفاق خوب بعدی ورود جان کاپلز   به عنوان کپی رایتر  در سال 1926 بود، او که موفق شد جایزه بهترین کپی رایتر را دریافت کند، در کتاب خود  روشهای تبلیغاتی تست شده می‌نویسد، میانگین ذهنی آمریکایی 13 ساله است و یک کپی رایتنر باید از کلماتی استفاده کند انتظار می رود یک خواننده درجه پنجم متوجه شود استفاده کند،او همچنین به شدت ب شوخ طبعی را توصیه کرد.

د سال 1928  شرکت Batten و B.D.O. ادغام خود را  Batten، Barton، Durstine & Osborn   OBBDاعلام کردند. بروس بارتون رییس هیئت مدیره وویلیام جانسن، رئیس شرکت Batten، رئیس آژانس جدید شد. دورستین معاون رییس هیئت مدیره جدید و ارتباط  با دفاتر شعب در شیکاگو، بوستون و بوفالو را بر عهده  گرفت.

 

 رویکرد برخی مدیران BBDO

Osborn  در سال 1940 به عنوان مدیر خلاقیت آژانس، برای اولین بار تکنیک طوفان مغزی را به عنوان روش علمی برای ایده یابی و خدمات خلاقانه تر جلسات مدیریتی را بکار برد. او که از تاثیر گذار ترین چهره ها در تبلیغات و موفقیت  BBDO  بوده است، اشاره می‌کند موفقیت با ترکیبی مناسب از مشتریان و کارهای خلاقانه ,حرفه ای در بازاریابی و تبلیغات می تواند یکی باشد که شما هر گام از آن لذت ببرید. به عقیده او موفقیت بر 4 اصل خلاصه می شود:

 1. ارزشها

برای Osborn، موفقیت او در بازاریابی با ارزش آغاز می شود،  احترام به ارزش ها نقش مهمی در فرهنگ شرکت BBDO دارد. برخی  از ارکانی  که  پایه های اصلی موفقیت آن هستند عبارتند از:

 • تاکید به کار با کیفیت
 • قابل اعتماد بودن در مشاوره
 • سوال پرسیدن
 • مثبت اندیشی
 • افتخار به عضوی از سازمان
 • تلاش برای یافتن بهترین ایده برای مشتری

.

2.ایجاد جذابیت و سرگرم کنندگی درپیامهای تبلیغات

به عقیده او تبلیغات باید مردم را در کسری از ثانیه همراه سازد، فرقی نمی کند که   یک تیتر روی مجله باشد یا یک تبلیغ رادیویی

همراه سازی  از ابتدا تا پایان به گونه ای اثر گذار که مخاطب را با جادوی خود همراه کند و در ذهن مخاطب بنشیند.

 1. صحبت با قلب و ذهن مخاطب

آنچه یک تبلیغ را مناسب می سازد، صحبت با قلب و ذهن مخاطب است، شما باید  با میلیون ها نفر صحبت کنید و در ذهن او اثر گذارید، بنابراین نیازمند انعطاف پذیری در بروز خلاقیت های خود هستید. استراتژی بازاریابی اصلی در تبلیغات تمرکز بر ذهن و قلب مخاطب است.

 1. مفید بودن

اگر بخواهید  در زندگی کاری خود مفید  باشد،باید تلاش های بازاریابی خود را به سرعت افزایش دهید،در مورد چالش های زندگی مردم فکر کنید و سعی کنید به آنها مشاوره های صحیح و مفید دهید.

Dusenberry در سال 1962به عنوان آگهي نويس به آژانس تبلیغاتی  BBDO نیویورک ملحق شد و درسال 1980     به سمت مديريت اجرايي خلاقيت نائل آمد از میان آثار بیادماندنی او میتوان به کمپين‌هاي جنرال الکتريک “We Bring Good Things to Life” وپپسي-کولا اشاره کرد. Dusenberry  بخاطر طراحي اسلوگان “The Choice of a New Generation” او براي نوشيدني غير الکلي  پپسي که يکي از مشتريان اصلي او بود و بازي گرفتن از سلبريتي هايي همچون        Lionel Richie Don Johnson, , Madonna and Michael بسيار شهرت يافت.

او   با  طراحی شعار The Choice of a New Generation  پپسی  اولین بار بود که یک محصول توسط صفات خاص خود شناخته می شد، و آغاز  گرشیوه لایف استایل و نگرش  به مصرف کنندگان بود.

آلن Rosenshine، Lمدیر عامل از 1984 تا 2004 (BBDO می گوید: “شهرت BBDO است که از یک آژانس با ایده های تلویزیون بزرگ، کمپین های بزرگ نیست، شهرت آن  نه در ارائه یک راه حل های یکپارچه خلاقانه است.

محبوبیت BBDO در بین مردم:

در سال 2006 شهردار مایکل بلومبرگ 10 ژانویه  را به عنوان روز BBDO به رسمیت شناختن قدرت تبلیغات خود و همچنین کمک های خود به شهر نیویورک اعلام کرد.

BBDO ا ظاهرا در فرهنگ آمریکایی   بسیار محبوب است. موارد قابل توجه عبارتند زیادی در نمایش ها و برنامه وجود دارد که از آن  میبرند، از جمله به دو مورد آن اشاره می‌کنیم:

در 1933 کمدی در Hard to Handle. ، جیمز کاگنی می گوید، “خوب، پسران، پسران من در حال ناهارخوردن  با Bruce Barton of Batten, Barton, Durstine & Osborn.” هستم.

در کمدی رمانتیک زنان چه می خواهید، هنگامی که در مورد دارسی مک گوایر متداول، نیک مارشال می گوید رئیس خود را که “اوه، سلام، من زمزمه فقط او را  در خرابه شنیدم که می گفت، BBDO

شعار BBDO :

شعار BBDO بسیار ساده و بر اساس

Work,work,work

 • کاری که باعث می‌شود رفتار مصرف‌کنندگان تغییر کند.
 • کاری که داستان یک برند را به همه کانال‌ها و رسانه‌ها برساند.
 • کاری که به اصطلاح ضرب‌کننده اقتصادی برای کسب‌وکار مشتری‌های ما باشد.

از نکات جالب توجهِ دفتر “بی بی دی او“، قرارگرفتن تمام حروف الفبای زبان انگلیسی بر روی یک استند زیبا و چشم نواز، و اضافه شدن این جمله ی مبتکرانه در کنار آنها با این عنوان که “ایده های بزرگ تماما در این جا یافت می شوند و کافی است تنها آنها را به هم بیامیزید“، استعاره ای است از توانایی همه جانبه این شرکت در خلق ایده های تبلیغاتی.

 

کسب جوایز متعدد:

افتخارات    به ویژه در قرن 21 بسیار چشم گیر است از آن جمله:

اکثر شبکه های استراتژیک در جهان، WARC 100، 2014، 2015، 2016، 2017، 2018

Most Effective Network in the World، شاخص تاثیر جهانی  Effie: 2011، 2014، 2015، 2017

شبکه سال، جشنواره کن: 2007، 2008، 2009، 2010، 2011، 2017، 2018

شبکه سال، گزارش گون: 2006، 2007، 2008، 2009، 2010، 2011،

2012، 2013، 2014، 2015، 2016، 2017، 2018

شبکه سال، Big Won Report به عنوان بیشترین شبکه خلاق در سراسر همه

بستر های ارتباطی:  2007، 2008، 2009، 2010، 2011، 2012، 2014، 2015، 2016، 2017، 2018

شبکه جهانی سال، مجله Adweek: 2011، 2014

شبکه سال، مجله کمپین: 2005، 2007، 2008، 2011، 2015، 2017

شما  هم میتوانبد برای  کسب و کار خود  تبلیغات تلویزیونی، کمپین تبلیغات، دیجیتال مارکتینگ، برندسازی و … نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی داشته باشید میتوانید با شماره های آژانس تبلیغاتی سروش سیما در انتهای سایت تماس حاصل فرمایید.